Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  

Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 99
» Najnowszy użytkownik: inowugi
» Wątków na forum: 410
» Postów na forum: 3,710

Pełne statystyki

Ostatnie wątki
Sprzedam mieszkanie w Kra...
Forum: Kupię, sprzedam
Ostatni post: korny
7 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 0
Dziennik synoptyczny
Forum: Luźne rozmowy
Ostatni post: Jarosław Turała
7 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 83
» Wyświetleń: 822
Prognozy Styczeń 2018
Forum: Oficjalne prognozy pogody
Ostatni post: Jarosław Turała
7 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 77
Polska zima 2017/2018 - R...
Forum: Podsumowania
Ostatni post: Stanisław Malec
Wczoraj, 20:11
» Odpowiedzi: 50
» Wyświetleń: 305
Edycja tekstu
Forum: Problemy
Ostatni post: Aristilis2
16-01-2018, 0:33
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 320
OSTRZEŻENIA STYCZEŃ 2018
Forum: Ostrzeżenia meteorologiczne
Ostatni post: Jarosław Turała
15-01-2018, 18:28
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 13
Jak do nas trafiłeś/aś ?
Forum: Przedstaw się
Ostatni post: Jarosław Turała
03-01-2018, 7:39
» Odpowiedzi: 32
» Wyświetleń: 3,559
Podsumowania Jordanów
Forum: Podsumowania
Ostatni post: bobik
31-12-2017, 20:45
» Odpowiedzi: 13
» Wyświetleń: 777
Dolnośląskie
Forum: Województwa
Ostatni post: Stanisław Malec
31-12-2017, 18:05
» Odpowiedzi: 572
» Wyświetleń: 36,270
Przywitaj się !
Forum: Przedstaw się
Ostatni post: Stanisław Malec
29-12-2017, 23:07
» Odpowiedzi: 142
» Wyświetleń: 14,111

 
Informacja Kilka słów o stowarzyszeniu
Napisane przez: Kamil - 10-11-2015, 20:33 - Forum: O Nas - Brak odpowiedzi

Wydawać by się mogło, że w Polsce stowarzyszeń takich jak to jest wiele. Jednak Polskie Stowarzyszenie Pasjonatów Meteorologii wyróżnia się tym, że skupia w swoich szeregach ludzi, których pasją, bądź tylko zajęciem od święta jest meteorologia. Dosłownie każdy kto chociaż raz kiedykolwiek fotografował niebo (wschód, zachód, ciekawe chmury) jest w owym stowarzyszeniu mile widziany.
 
Na pomysł powołania grupy zapaleńców zajmujących się amatorsko meteorologią, wpadło trzech znajomych (Łukasz Gorzelski, Robert Stoiński oraz Jarosław Turała, a następnie do Stowarzyszenia dołączył Kamil Peryga), którzy meteorologią zajmują się już dłuższy czas i jest to dla Nich chleb powszedni.
Głównym przedstawicielem stowarzyszenia jest Jarosław Turała. Meteorologią zajmuje się od ponad 23 lat. Pasja ta nie przeszkadza mu także próbować swoich sił w fotografowaniu samolotów. Mimo swojego doświadczenia mówi: „Każdego dnia uczę się od aury czegoś nowego”.


[Obrazek: 10922600_1073964282621694_7385804619801429234_n.jpg] 
Jarosław Turała - Główny Przedstawiciel PSPM
 
Stowarzyszenie ma jeden podstawowy cel: poświęcać się pasji. Ale ma także pomagać ludziom.  Jak mówi Turała: „Tyle się słyszy o gwałtownych zjawiskach takich jak burze, czy coraz częstsze trąby powietrzne, które występują przede wszystkim na terenach wiejskich, a ludzie niestety nie umieją „czytać” nieba, co mogłoby niektórych uchronić przed uszczerbkiem na zdrowiu. Niebezpieczna aura zastaje ludzi na polach, w lasach, przez co często dotarcie do bezpiecznego miejsca staje się utrudnione i wydłużone w czasie. My chcemy starać się pomóc wszystkim ludziom mniej zamieszkałych terenów przez prowadzenie interesujących prezentacji z zakresu rozpoznawania podstawowych warunków meteo i możliwości wystąpienia w późniejszym okresie groźnej pogody. To spowodowałoby, że ludzie zaczęliby szybciej reagować na zmiany zachodzące na niebie, przez co możliwości schronienia się byłyby większe”.
 
Obecnie Stowarzyszenie posiada pięciu członków, którzy w każdej wolnej chwili starają się udzielać na stronie i forum. Stowarzyszenie współpracuje także z lokalnymi mediami oraz prasą chociaż głównym środkiem przekazu jest wszechobecny internet.
 
Na zakończenie zauważyć trzeba, że w/w grupa jest Stowarzyszeniem zwykłym, nie pobiera żadnego honorarium czy gratyfikacji finansowych. W przyszłości jednak cały zespół chciałby przekształcić się w Stowarzyszenie rejestrowe, które mogłoby starać się o dotacje z funduszy Unii Europejskiej. Celem numer jeden jednak jest pokazanie Polakom, że meteorologia, to nie tylko mapy, liczby, czy też kataklizmy, ale również piękno chmur czy też osadów atmosferycznych (np szadzi), które warto uwiecznić na matrycy aparatu fotograficznego.
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich meteo-maniaków, jak i ludzi, którzy meteo zajmują się profesjonalnie, na naszą stronę, forum i zachęcamy do czynnego udziału w życiu Stowarzyszenia, którego motto brzmi ”Wszystko co robimy, robimy z pasją”.
 
 
 
Autorem tekstu jest: Jarosław Turała

Wydrukuj tę wiadomość

Pytanie Jak dołączyć do stowarzyszenia?
Napisane przez: Kamil - 09-11-2015, 20:11 - Forum: O Nas - Brak odpowiedzi

Drodzy użytkownicy forum i sympatycy PSPM!
 
 
Jeśli ktoś z Was zastanawia się jak zostać członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pasjonatów Meteorologii, jest to odpowiednie miejsce by poznał odpowiedź. Najpierw jednak zanim wyjaśnimy Wam jak tego dokonać opowiemy Wam o nowych możliwościach i korzyściach jakie można zyskać po wstąpieniu do stowarzyszenia. 
 

Możliwości i korzyści
z członkostwa w PSPM:

 
 • Możliwość uczestniczenia w formie aktywnego działania w wydarzeniach organizowanych przez stowarzyszenie np. wystawach fotograficznych, wykładach w szkołach i różnych instytucjach itd. 
 • Możliwość podejmowania decyzji na temat rozwoju i przyszłości strony internetowej stowarzyszenia, jak i forum stowarzyszenia. 
 • Możliwość podejmowania decyzji na temat rozwoju i przyszłości stowarzyszenia.
 • Rozwój osobisty poprzez uczestniczenie w organizowanych przez PSPM wydarzeniach, które pomogą każdemu członkowi zyskać doświadczenie, wiedzę i umiejętności do rozwoju potencjału osobistego. 
 • Możliwość poznawania meteorologii i poszerzania wiedzy na jej temat w całkiem nowy przyjazny sposób bez wymagania od danej osoby jakiejkolwiek wiedzy dot. tej dziedziny. 
 • Działanie w zgranej grupie i miłej atmosferze. 
 • Możliwość odgrywania w stow. co raz większej roli poprzez swój aktywny udział w jego życiu codziennym.
 • Zawieranie nowych znajomości poprzez wspólną integrację rozumianą przez uczestniczenie w zjazdach/zebraniach stow. i działaniem na forum.
 • Możliwość edukowania innych i pomagania im w poszerzaniu swojej wiedzy w zakresie meteorologii. 
   
I wiele, wiele innych....
 

Po przedstawieniu Wam już tych najważniejszych możliwości i korzyści jakie mogą się przed Wami otworzyć musimy wspomnieć Wam również o wymaganiach, jakie musi spełnić osoba ubiegająca się o członkostwo w naszym stowarzyszeniu. Tych wymagań jest bardzo mało, a tak naprawdę tylko trzy i brzmią one następująco: 

 
Cytat:
" Każda osoba ubiegająca się o członkostwo w PSPM musi zapoznać się z regulaminem stowarzyszenia. "
 
Cytat:
" Każda osoba ubiegająca się o członkostwo w PSPM powinna aktywnie uczestniczyć w życiu codziennym forum. Wyjątek stanowi sytuacja kiedy dana osoba jest pozbawiona takiej możliwości poprzez brak komputera, internetu, bądź w związku z zmianami w życiu prywatnym. "

Cytat:
" Każda osoba ubiegająca się o członkostwo w PSPM musi mieć ukończone 18 lat. " Myślimy, że powyższe wymagania nie są straszne i każdy zainteresowany powinien je bez problemu spełnić. Teraz gdy zapoznaliśmy Was już z możliwościami, korzyściami otwierającymi się po wstąpieniu do stow. i wymaganiami, jakie każdy musi spełnić, możemy Was poinformować co trzeba zrobić by zostać członkiem PSPM. 
 


Każdy zainteresowany musi:
  
 • Pobrać i wypełnić wniosek zawarty w załączniku na dole i następnie wysłać go na adres e-mail: jaroslaw.turala@wp.pl
 • Ten sam wniosek wydrukować, wypełnić i przesłać go pocztą na adres:  Ul. Staffa 12/83, 95-100 Zgierz 
   

 


W razie ewentualnych pytań prosimy kontaktować się z Głównym Przedstawicielem stowarzyszenia, Jarosławem Turałą.

 
E-mail: jaroslaw.turala@wp.pl
Tel: 509-912-549 Załączone pliki
.doc   Wniosek.doc (Rozmiar: 19.5 KB / Pobrań: 21)
.pdf   Regulamin_Stowarzyszenia.PDF (Rozmiar: 256.6 KB / Pobrań: 7)
Wydrukuj tę wiadomość